444 3 525

Ege’ye Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresi’nde 1.’lik ödülü

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Divarcı’nın Türkiye’de ilk kez başarıyla gerçekleştirdiği çocuklarda izsiz tiroid ameliyatına ilişkin bilimsel sunumu, çocuk cerrahisi alanında dünyanın en prestijli kongresinde 1.’lik ödülü aldı. Ege Üniversitesinin bu alanda lider olduğunu söyleyen Prof. Dr. Divarcı, söz konusu ameliyatların ciddi bir altyapı gereksinimi olduğunu, hastaneye yapılan yatırımlardan dolayı EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkür etti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Divarcı geçen yıl mart ayında Türkiye’de bir ilke imza atarak, 17 yaşındaki hastaya izsiz tiroid (İzsiz Tiroidektomi) ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. Çalışmalarıyla ilgili bilimsel bildiri hazırlayıp Atina’da düzenlenen 22. Uluslararası Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresine katıldı. Saygın bilim insanları ve yüzlerce hekimin katıldığı kongrede, çocuklardaki cerrahi sorunlar, hastalık, tanı ve tedavi yöntemleriyle ilgili en güncel gelişmelere ilişkin paylaşımlarda bulunuldu. Prof. Dr. Divarcı’nın hazırlayıp sunduğu izsiz tiroid cerrahisi sunumu, en iyi bilimsel bildiri ödülüne layık görüldü. Geniş bir katılımla düzenlenen ve çocuk cerrahisi alanında dünyadaki en prestijli kongre olarak kabul edilen kongrede 1.’lik ödülü almanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Prof. Dr. Divarcı, “Çalışmamız, yüzlerce bilimsel bildiri arasından birinci oldu. Bilim insanlarından oluşan jüri tarafından seçildi. Bizim bu ameliyatları yapabilmemiz için güçlü ve yeni altyapılara ihtiyacımız var. Elbette çalışmalarımızı bilim camiasına da taşıyoruz. Bu çalışmaları yapabilmemiz için bizlere ihtiyaç duyduğumuz imkanları sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a ve hastane yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.

“HOCALARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Ege Üniversitesinin adının bilim camiasında sıkça anıldığını hatırlatan Rektör Budak, “Hastanemizin neredeyse tüm altyapısını yenileyip tıbbi cihazlarımızı ve teknolojik aletlerimizi güncelledik. Bu durum sunduğumuz sağlık hizmetlerinin kalitesini artırırken hocalarımızın bilimsel çalışmalarına da ciddi katkılar sunuyor. Alanında oldukça saygın bir kongreden ödülle dönen Emre hocamızla ve bilime katkı sunan hocalarımızla gurur duyuyoruz. Maddi ve manevi yanlarında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ege-de-cocuklarda-dunyada-ilk-robotik-dalak-kisti-ameliyati-basariyla-yapildi
Ege’de Çocuklarda Dünyada İlk Robotik Dalak Kisti Ameliyatı Başarıyla Yapıldı

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi (EÜTF) Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Divarcı, çocuklarda robotik …

Devamını Oku
ege-de-cocuklarda-dunyada-ilk-robotik-dalak-kisti-ameliyati
Ege'de Çocuklarda Dünyada İlk Robotik Dalak Kisti Ameliyatı

Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak çocuklarda robotik dalak kisti ameliyatı yaparak dünyada bir ilke imza atan EÜTF Çocuk Cerrahisi…

Devamını Oku